SEO analýza

SEO analýza stránky je prvým krokom k úspechu

Máte vlastnú web stránku, no nenavštevuje ju toľko ľudí, koľko by ste si priali? Pravdepodobne s ňou niečo nie je v poriadku a treba to čím skôr napraviť.

Na mysli máme konkrétne SEO analýzu, ktorá je zárukou toho, že bude úspešná nielen vaša stránka, ale hlavne vy. Ak chcete privítať na vašom webe viac návštevníkov, mali by ste sa uistiť, že jeho obsah vyhovuje potrebám vyhľadávačov.

Na toto slúži spomínaná SEO analýza, ktorú využíva neustále viac firiem a ľudí. SEO analýza alebo inými slovami SEO audit je prvý a najdôležitejší krok marketingovej stratégie webu. Vďaka nemu dokážete pochopiť nielen vlastnú stránku, ale aj jej konkurenciu a celé odvetvie, v ktorom sa pohybujete.

Mnoho ľudí si myslí, že okolie poznajú veľmi dobre a žiadnu analýzu nepotrebujú. To je však veľká chyba, pretože bez nej nedokážete byť úspešný tak, ako by ste chceli.

Dôležitosť SEO analýzy

Existuje niekoľko všeobecných dôvodov, prečo je spomínaná analýza dôležitá pre každú stránku. Jedným z nich je to, že vyhľadávače neustále aktualizujú svoje algoritmy pre lepšie vyhľadávanie a preto je dôležité o nich vedieť tak, aby ste mohli robiť na webe potrebné úpravy.

SEO analýza vám pomôže aj pri odhaľovaní chybných odkazov. Ak o nich neviete, tak ich nedokážete opraviť a tým pádom sa ľudia na vašu stránku nedostanú. Stratenú návštevnosť tak dokážete obnoviť vďaka tejto analýze, ktorá vás doslova zachráni.

V rámci využívania web stránky sú veľmi dôležité aj kľúčové slová, ktoré ľudia najčastejšie vyhľadávajú. Analýza týchto slov je kľúčový proces, na základe ktorého získate dôležité informácie o tom, čo presne vaša cieľová skupiny na internete vyhľadáva. Ak využijete možnosť zamerať kľúčové slová presne na skupinu ľudí, na ktorú to potrebujete, úspech príde skôr, ako by ste si mysleli.

Dôležitou otázkou z pohľadu návštevnosti webu je aj jeho obsah. Ten v žiadnom prípade nesmie byť neaktuálny, inak stratíte aj tých návštevníkov, ktorí na vašu stránku zablúdia. Svoj web preto nezabúdajte pravidelne aktualizovať tak, aby bol svieži a spĺňal požiadavky jeho návštevníkov.

Dôležitou súčasťou sú aj spätné odkazy, ktoré vám vedia tak isto veľmi pomôcť. Vyhnúť by ste sa mali tým, ktoré sú z nevhodných alebo nerelevantných zdrojov, nakoľko vám môžu pokaziť hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania.

Ak rozmýšľate o vytvorení vlastného webu alebo ste si ho už vytvorili, myslite na to, že SEO analýza je základným krokom k úspechu. Keďže ide o technický proces, vykonať by ho mal niekto so skúsenosťami, kto to urobí profesionálne a poriadne. Bez tejto analýzy však nemôžete očakávať, že bude vaša stránka navštevovaná a biznis úspešný tak, ako si prajete.

Ako je na tom vaša stránka?

pocet spatnych odkazov

Počet spätných odkazov

Odkazy, ktoré návštevníkov nasmerujú na váš web z iných stránok, sú pre vašu pozíciu vo vyhľadávaní veľmi dôležité. Zistíme ich počet a kvalitu a navrhneme ďalší postup.

on page analyza

On page analýza

Ak je vaša webstránka naprogramovaná tak, že roboty vyhľadávača ju nevedia správne prečítať, prípadne je pomalá alebo nie je responzívna, Google ju jednoducho nebude mať rád. Analýza on page faktorov to však dokáže odhaliť.

pozicie klucovych slov

Pozície kľúčových slov

Poznať kľúčové slová a ich pozície znamená byť bližšie k potenciálnym zákazníkom. Prehľad pozícií kľúčových slov vám pravidelne každý mesiac pošleme priamo do vašej e-mailovej schránky.

hodnota stranky

Hodnota stránky

V rámci analýzy porovnáme vyše 100 SEO faktorov a vypočítame hodnotu web stránky. Prečo je dôležité ju vedieť? Aby ste mali predstavu, ako sa na vašu stránku pozerá Google.

kvalita spatnych odkazov

Kvalita spätných odkazov

Počet spätných odkazov je jedna vec, ich kvalita druhá. Nekvalitné spätné odkazy ťahajú váš web ku dnu, pretože Google ich vie odhaliť. My však tiež. A vieme, čo s nimi.

porovnanie-stranky

Porovnanie stránky s konkurenčnou

Najlepšie pozície v internetovom vyhľadávaní chcete mať nielen vy, ale aj konkurenčné stránky. Vieme presne zistiť, čo potrebujete na svojom webe upraviť, aby predbehol konkurenciu.

umiestnenie spatnych odkazov

Umiestnenie spätných odkazov

Efektivita spätných odkazov pre pozíciu web stránky vo vyhľadávaní závisí od kvality stránok, na ktorých sa tieto odkazy nachádzajú. Preto takéto stránky skúmame aj v rámci SEO analýzy.

penalty risk

Penalty risk spätných odkazov

Ak webstránke škodia spätné odkazy, ktoré Google hodnotí ako podozrivé, vďaka SEO analýze budete presne vedieť, ktoré to sú. S našou pomocou sa ich rýchlo zbavíte.