+421 908 515 429

Link building

Budovanie spätných odkazov je veľmi dôležitou súčasťou SEO.

Poskytujeme vysokokvalitné a cenovo dostupné služby budovania spätných odkazov, ktoré pomôžu vašej webovej stránke získať vyššie pozície vo vyhľadávačoch. Používame len najnovšie a najúčinnejšie techniky, aby sme vašej webovej stránke zabezpečili rast, ktorý si zaslúži. Kontaktujte nás ešte dnes!

link building

Budovanie spätných odkazov

Správny čas na zlešenie pozícií stránky

Vytvoríme kvalitné spätné odkazy, ktoré zlepšia pozície vašej stránky vo vyhľadávaní.

Zdá sa vám cena vysoká, pripravili sme link building balíčky pre každého. V prípade otázok nás kontaktujte. Pred tým ako nás budete kontaktovať prečítajte si prosím odpovede na najčastejšie otázky.

FAQ | Linkbuilding

Zaplatil som, aký je ďalší postup?

Po prijatí platby vás budeme kontaktovať.

Požiadame vás o vyplnenie formulára, v ktorom vyplníte všetko potrebné k úspešnej tvorbe spätných odkazov.

– kľúčové slová
– fakturáčné údaje
– ID platby (PayPay)

Akonáhle dostaneme vyplnený formulár začneme pracovať na vašich odkazoch.

Kedy môžem očakávať výsledky?

Rýchlosť zlepšenia pozície stránky je závislá od konkrétneho vyhľadávača. Spätné odkazy, ktoré spravíme musí vyhľadávač Google najskôr zaindexovať (1 až 2 týždne) a až potom sa stránka môže posunúť vyššie vo vyhľadávaní (1 až 2 mesiace).

Častým javom je posun stránky najskôr nadol a až po nejakom čase stránka začne stúpať. Netreba sa toho zľaknúť je to normálne a deje sa to pri každej stránke.

Koľko spätných odkazov potrebujem?

V prvom rade treba porovnať počet a kvalitu spätných odkazov s konkurenciou (s prvou stránkou, ktorá sa zobrazuje na vaše kľúčové slovo).

Navrhneme plán budovania spätných odkazov optimálne na pol roka dopredu. V pláne navrhneme mesačný počet spätných odkazov a umiestnenie spätných odkazov.

Ak má vaša konkurencia 30 kvalitných odkazov, tak plán na 6 mesiacov budete obsahovať minimálne 7 odkazov / mesačne.

Treba počítať aj s tým, že konkurencia priebežne pracuje na nových spätných odkazoch. Preto priebežne analyzujeme konkurenciu a prispôsobujeme plán, aby bol výsledok viditeľný čo najskôr.

Ako dlho potrvá tvorba spätných odkazov?

Po objednaní balíka (SMALL, MEDIUM, LARGE) vás budeme kontaktovať s upresnením zadania. Po tomto kroku mame 30 dní na vytvorenie spätných odkazov. Je to kvoli tomu, aby celý proces tvorby odkazov vyzeral prirodzene. (vytvoriť odkazy za 1 deň by bolo neprirodzené).

Stačí mať najviac spätných odkazov a budem prvý?

Z pravidla áno, ale… dôležitou súčasťou SEO sú aj on page faktory, ktoré tvoria na stránke relevanciu pre kľúčové slová, aby Google pochopil, že vaša stránka je relevantná pri dopyte na kľúčové slovo.

V akom pomere je budovanie spätných odkazov prirodzené?

Spätné odkazy budujeme na rôznych stránkach a na rôzne kľúčové slova, nie len na hlavné. Google sleduje pomer anchor textov (text v odkaze) a analyzuje či je pomer prirodzený alebo nie. Preto odkazy budujeme v pomere 80:20. Tento pomer sa ukazuje ako najprirodzenejší.

 

Koľko stojí pravidelné budovanie spätných odkazov? | Linkbuilding

Cena linkbuildingu sa odvíja od konkurencie a od počtu a kvality spätných odkazov, ktoré už máte vybudované na svoju stránku. Počet odkazov, ktoré smerujú na vašu stránku si viete pozrieť v Google Search Console. Ceny nájdete v cenníku.

Čo je to linkbuilding?

Snáď najjednoduchšou definíciou linkbuildingu je, že ide o budovanie spätných odkazov. Pod týmto pojmom si teda môžeme predstaviť všetky činnosti súvisiace so získavaním spätných odkazov na váš web. Získanými odkazmi, ktoré z iného webu odkazujú na ten váš web, si budujete tzv. odkazový profil. Na čo je toto vôbec dobré? Opäť úplne zjednodušene, algoritmy vyhľadávačov vďaka „zdravému“ odkazovému profilu budú považovať váš web za dôveryhodnejší a to pre vás znamená lepšie pozície vo vyhľadávaní.

Kde a ako získavať spätné odkazy?

Budovanie spätných odkazov by v každom prípade malo začať vypracovaním stratégie. Nové spätné odkazy by ste mali získavať nielen z kvalitných webov, ktoré sú autoritou v rámci oblasti vášho biznisu, ale celý tento proces by mal byť prirodzený. Získať naraz napríklad 50 odkazov z pochybných zahraničných webov vám totiž vôbec nepomôže. Naopak, je potrebné zamerať sa na získavanie odkazov z webov, ktoré navštevuje vaša cieľová skupina.

Čo linkbuilding prinesie?

Ak sa rozhodnete budovať vlastný obsah, nielenže sa v rámci vášho odboru môžete stať autoritou, ale získate zároveň veľmi veľký zdroj pre budovanie spätných odkazov. Pri vymýšľaní, ako sa dostať k spätnému odkazu sa ale fantázii medze nekladú. Účinnou taktikou na zisk spätného odkazu z autoritatívneho webu je napríklad poskytnutie produktu na recenziu. Cesta ku kvalitným odkazom vedie aj cez spoluprácu.

Oplatí sa robiť linkbuilding?

Určite áno, platí však, že linkbuilding je potrebné robiť poctivo. Získať kvalitný odkaz z dôveryhodného webu totiž vôbec nie je jednoduché a algoritmy vyhľadávačov sú navyše stále prepracovanejšie. Viac ako kedykoľvek predtým je teda dôležité získavať kvalitné spätné odkazy. Platí skrátka, že kvalita je omnoho dôležitejšia ako kvantita.

Ako to ale celé funguje?

Spätné odkazy je možné získavať rôznymi spôsobmi a každý si vyžaduje určitý čas a námahu. Spamovať diskusné fóra odkazmi na váš web je síce rýchle, ale veľmi zmysluplné nie je. Ak sa ale prínosne zapojíte do určitej diskusie, odkaz na váš web určite nebude nikomu prekážať. Veľmi dobrým spôsobom na získavanie spätných odkazov je blogovanie, pričom na tento účel môžete využiť nielen svoj web, ale aj niektorú z blogovacích platforiem.

S budovaním odkazov vám pomôžeme

Záverom dodajme, že na linkbuilding rozhodne nemusíte byť sami. Obráťte sa na nás a zabezpečte si pre váš web vynikajúce pozície v organickom vyhľadávaní vďaka linkbuildingu a ďalším SEO technikám.