Posledná aktualizácia 10 Novembra 2021, Adamovic SEO

V článku sa budeme venovať WP Rocket pluginu do CMS WordPress. Prejdeme si všetky jeho dostupné funkcie a ukážeme si optimálne nastavenia pre vašu stránku.

Pozrite sa, čo všetko WP Rocket ponúka!

Obsah

 1. Čo je WP Rocket?
 2. WP Rocket v akcií
 3. Ako zvýšiť rýchlosť vašej stránky za menej ako 15 minút
 4. WP Rocket, koľko stojí?
 5. WP Rocket a jeho funkcie
 6. Prečo použiť WP Rocket namiesto cashing pluginu zadarmo?
 7. Aké sú výhody WP Rocket?
 8. Aké sú nevýhody WP Rocket?
 9. WP Rocket – zhodnotenie
 10. Sumarizácia

Čo je WP Rocket?

WP Rocket je doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte špeciálne vytvorený pre WordPress. WP Rocket úspešne odštartoval v roku 2013, aby vyriešil problém pomalého načítavania webových stránok a bolo to revolučné riešenie.

Ľahko použiteľné rozhranie, minimálne nastavenie a skvelá podpora si rýchlo vybudovali pozíciu lídra na trhu.

Dnes WP Rocket poháňa viac ako 900 000 webových stránok a naďalej sa vyvíja ako jeden z popredných doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre WordPress.

WP Rocket v akcií

Namiesto toho, aby sme donekonečna hovorili o tom, aký dobrý je WP Rocket – chceme vám ukázať skutočné výsledky z testovacej webovej stránky.

Trochu o testovacom webe. Je nastavený pomocou PHP 7.3 na serveri v Gransy s WordPress 5.3.10, WP Rocket 3.9.2.

adamovic seo

Ahoj! Volám sa Filip a som CEO spoločnosti Adamovic SEO.

Naším cieľom je pomáhať malým a stredným podnikom rásť v online priestore pomocou cenovo dostupnej optimalizácie stránok pre vyhľadávače tzv. SEO. Ak si aj po prečítaní článku nebudete vedieť dať rady s nastavením pluginu, stačí nás kontaktovť a my vám pomôžeme.

–> Kliknite pre zvýhodnenú ponuku WP Rocket pluginu za 20 Eur. S možnosťou inštalácie našim SEO špecialistom.

Kliknite sem, ak potrebujete osobnú pomoc alebo sa chcete spojiť s naším tímom.

Výsledok bez pluginu WP Rocket

bez wp rocket

Čas úplného načítania stránky 3,1 sekundy, veľkosť stránky 1,37 MB a 164 požiadaviek. Nie veľmi dobré výsledky! Ale som si istý, že s aktiváciou WP Rocket to bude o poznanie lepšie.

Výsledok s pluginom WP Rocket

s wp rocket
google page speed uploading.sk

WP Rocket máme nainštalovaný na jednej z našich firemých blogov. Pozrite sa na výsledok načítania stránky 1,5 sekundy, veľkosť stránky 283 KB, počet žiadostí 12.

Takýto výsledok sme nedosiahli so základnými nastaveniami WP Rocket. Po nainštalovaní pluginu a zmeraní nedošlo k požadovanej úspore času načítania stránky. Nie je to nič nezvyčajné pri doplnkoch na ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Strávili sme trochu času konfiguráciou doplnku pre optimálne nastavenie. Celkovo nám konfigurácia WP Rocket na dosiahnutie týchto výsledkov trvala menej ako 15 minút.

Poďme sa spolu pozrieť, čo sme upravili.

Ako zvýšiť rýchlosť stránky za menej ako 15 minút

Videli ste naše výsledky vyššie a teraz chcete dosiahnuť niečo podobné so svojou webovou stránkou. Tu je návod krok za krokom, ako to urobiť.

Krok 1: Nainštalujte a aktivujte plugin WP Rocket

Na rozdiel od klasických doplnkov, ktoré si stiahnete z databázy WordPress.org, budete musieť doplnok na svoju stránku nahrať manuálne.

Cesta je: WP administrácia > Pluginy >Pridať nový > Vybrať súbor> Nújdite súbor v počítači a kliknite na Inštalovať teraz > Plugin aktivujte

WP Rocket okamžite povolí ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale poďme sa pozrieť na nastavenia.

Krok 2: Nastaviť File Optimization 

wp-administrácia > nastavenia > WP Rocket, kliknite na možnosť “File Optimization”.

optimalizacia suborov

Tu môžete minifikovať a kombinovať rôzne typy súborov (HTML, CSS, JS).

Nastavte nasledujúce možnosti:

 • Minify CSS files
 • Combine CSS files (Enable Minify CSS files to select)
 • Optimize CSS delivery
 • Minify JavaScript files
 • Load JavaScript deferred
 • Delay JavaScript execution

Keď všetky tieto nastavenia povolíte, kliknite na „save changes“.

Čo znamenajú všetky tieto nastavenia, a čo presne robí kombinovanie, minifikácia a všetky tie zábavné veci s vašou webovou stránkou?

Minifikáciou sa zo súborov odstránia zbytočné biele miesta; ak je súbor dosť veľký, môže ušetriť niekoľko KB na súbor, v konečnom súčte to môže byť veľa ušetrených dát!

Combining files is where the real magic happens, but how does it work? Let’s say you have 15 JavaScript files, when you opt to combine JavaScript files, you’ll end up with your website loading just 1 JavaScript file saving on page requests.

Kombinovanie súborov je to, kde sa odohráva skutočná mágia, ako to funguje? Povedzme, že máte 15 súborov JavaScript. Keď sa rozhodnete kombinovať súbory JavaScript, váš web bude načítavať iba 1 súbor JavaScript, čo samozrejme šetrí čas a požiadavky na dopyty.

 

Krok 3: Kontrola Heartbeat 

heartbeat

Heartbeat je WordPress API, ktoré používajú doplnky, témy a jadro WordPress; funguje tak, že neustále odosiela požiadavky na váš server, čo môže ovplyvniť výkon vášho webu.

Vo WP Rocket môžete ovládať, ako často Heartbeat funguje, odporúčame povoliť Heartbeat control a nastaviť ho na “Reduce activity” pre každú s možnosti (správanie v backende, správanie v post editore, správanie vo frontende).

WP Rocket, koľko stojí?

WP Rocket nie je ako väčšina ostatných doplnkov, väčšina doplnkov ponúka bezplatnú verziu zvyčajne s obmedzenou funkčnosťou a obmedzenou podporou. A potom ponúka platenú verziu vo forme „verzie Pro“ s ďalšími funkciami a podporou.

WP Rocket však vedel, že ukladanie do vyrovnávacej pamäte je zložité a ľudia potrebujú veľkú podporu a bez vynikajúcej podpory nemôžete vytvoriť vynikajúci produkt, čo stojí peniaze.

WP Rocket je iba prémiový, oficiálne ceny sa rozdeľujú takto:

 • $49 pre 1 stránku.
 • $99 pre 3 stránky.
 • $249 pre neobmedzený počet stránok.

Všetky licencie zahŕňajú podporu a aktualizácie na 1 rok od dátumu zakúpenia a následne si môžete licenciu obnoviť s 30% zľavou po prvom roku.

U nás si môžete objednať licenciu pre 1 stránku za 20 eur / rok. Keď si u nás objednáte licenciu s inštaláciu + nastavenie pluginu zaplatíte iba 30 eur.

V prípade, ak chcete viac licencií, kontaktujte nás.

WP Rocket a jeho funkcie

Možno sa pýtate, čo všetko ponúka plugin WP Rocket? Je toho celá kopa!

 • Ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte
 • Predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte
 • Predbežné načítanie mapy webu
 • GZip kompresia
 • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača
 • Optimalizácia databázy
 • Optimalizácia Google fontov
 • Odstráňte reťazce dotazov zo statických zdrojov
 • Lazy Loading
 • Minifikácia a zreťazenie
 • Odložiť načítanie JS
 • Kompatibilita CloudFlare
 • CDN
 • Predbežné načítanie DNS
 • Mobilná detekcia
 • Kompatibilita multisite
 • eCommerce Friendly (WooCommerce)
 • Viacjazyčná kompatibilita
 • Import/Export
 • Priateľský pre vývojárov

Rýchly pohľad na niektoré z našich obľúbených aspektov WP Rocket

Vylúčenie vyrovnávacej pamäte 

WP Rocket prichádza s jednoduchým použiteľným rozhraním na nastavenie pokročilých pravidiel ukladania do vyrovnávacej pamäte.

advanced rules

Uľahčuje vylúčenie doplnkov a skriptov, ktoré nechcete, aby boli zahrnuté vo vašej vyrovnávacej pamäti.

Pri nastavovaní doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte musíte pamätať aj na to, že nie všetko vždy musí fungovať na prvé vyskúšanie správne.

V takýchto prípadoch môžete použiť pokročilé pravidlá ukladania do vyrovnávacej pamäte na vylúčenie konkrétneho doplnku alebo skriptu.

Rozsiahla dokumentácia

WP Rocket má nielen špičkovú podporu, ale aj rozsiahle množstvo dokumentácie, ktorá je dostupná priamo v doplnku.

Predbežné načítanie do vyrovnávacej pamäte

Ako to funguje? Keď zapnete ukladanie do vyrovnávacej pamäte, musíte počkať, kým niekto navštívi stránku, aby sa vyrovnávacia pamäť „vybudovala“. Nižšie to vysvetlíme podrobnejšie.

Predbežným načítaním stránky do vyrovnávacej pamäte sa vaša stránka načíta do vyrovnávacej pamäti ešte skôr ako ju niekto navštívi. Čo spôsobí, že vaša stránka sa načíta raketovou rýchlosťou.

Najlepšie je, že toto všetko je možné vykonať jediným kliknutím.

preload wp rocket

Optimalizácia databázy 

WP Rocket obsahuje jednoduchý spôsob, ako vyčistiť databázu, v priebehu času sa v databáze vytvoriazbytočné údaje, revíziami starých príspevkov a množstvom ďalších vecí, ktoré už nepotrebujete.

database wp rocket

Optimalizácia databázy vo WP Rocket je taká jednoduchá, ako začiarknutie políčok a následné zoskrolovanie stránky nadol a kliknutie na tlačidlo „Uložiť a Optimalizovať“.

Hoci je optimalizácia databázy jednoduchá, vždy by ste mali prijať potrebné opatrenia, ktoré zahŕňajú zálohovanie databázy pred spustením samotnej optimalizácie.

Prečo použiť WP Rocket namiesto cashing pluginu zadarmo?

Hlavným dôvodom je bezpochyby vynikajúca podpora, nikdy sme s podporou produktu WP Rocket nemali problem.

Viac ako 92 % zákazníkov hodnotilo podporu ako skvelú. A keď si náhodou prečítate negatívnu recenziu, musíte to brať s rezervou. Ukladanie do vyrovnávacej pamäte je pre veľa ľudí komplikované. Dokonalé nastavenie sa môže podariť až na niekoľko pokusov a omylov. S WP Rocket je to každopádne čím ďalej jednoduchšie.

Na rozdiel od mnohých doplnkov zadarmo, WP Rocket dostáva pravidelné aktualizácie a vývojári neustále pracujú na jeho vylepšovaní. Prípadné chyby sa opravujú oveľa rýchlejšie ako u väčšiny bezplatných doplnkov.

Chceme zdôrazniť, že WP Rocket je skvelý doplnok a určite je to náš obľúbený plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte a tiež ho dporúčame našim klientom. Existujú však aj bezplatné možnosti a ak máte obmedzený rozpočet, slušnou voľbou bude bezplatná alternatíva, napr. WP Fastest Cache.

Aké sú výhody WP Rocket?

Support — ok, we know we’ve harped on about it a lot, but it really is special! 

Podpora – dobre, vieme, že sme o tom veľa hovorili, ale je to naozaj výnimočné!

Používateľské rozhranie – úžasne krásne používateľské rozhranie je jadrom doplnku, stačí sa pozrieť na toto:

deashboard wp rocket

Bezpochyby jedno z najlepšie vyzerajúcich rozhraní akéhokoľvek doplnku WordPress.

Dostal sa pod kritiku v rámci komunity WordPress, ktorí veria, že všetky doplnky by sa mali viac držať štandardného vzoru dizajnu WordPress, zatiaľ čo my vidíme ich prínos a osobne máme pocit, že doplnok vyzerá fantasticky.

Funkcie – WP Rocket má jednu z najrobustnejších sád funkcií zo všetkých doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte na trhu.

Jednoduché použitie — WP Rocket je jedným z najľahšie použiteľných doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre WordPress. Okamžite nastaví celý rad vylepšení, keď ho aktivujete, a potom ho možno nakonfigurovať za menej ako 15 minút, ako sme vám ukázali vyššie.

Nielen to, ale je ľahké vylúčiť doplny, ktoré nechcete, aby boli uložené do vyrovnávacej pamäte bez zložitých postupov.

Aké sú nevýhody WP Rocket?

Z našej osobnej skúsenosti s WP Rocket sme nenarazili na žiadne negatíva. Ak by sme mali povedať niečo negatívne, bola by to len cena, a to že existuje iba PRO verzia.

Cena za ktorú si môžete kúpiť licenciu u nás je bezkonkurenčná.

WP Rocket hodnotenie

WP Rocket by sme dali nasledovné:

Funkcie 5/5
Používateľské rozhranie: 5/5
Jednoduchosť použitia: 5/5 
Podpora: 5/5
Cena: 3/5 

Celkovo: 4.8/5

Sumarizácia

WP Rocket je bezpochyby jedným z najlepších doplnkov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre WordPress. Používate na svojej stránke WP Rocket?

Alebo zvažujete, ktorý doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte použiť pre svoju ďalšiu webovú stránku?

Objednať licenciu WP Rocket

Vyberte si jednu alebo viac možností

Fakturačné údaje

GDPR

11 + 4 =

EnglishSlovak